• Simple Item 24
 • Simple Item 23
 • Simple Item 22
 • Simple Item 21
 • Simple Item 19
 • Simple Item 18
 • Simple Item 17
 • Simple Item 15
 • Simple Item 13
 • Simple Item 12
 • Simple Item 11
 • Simple Item 10
 • Simple Item 9
 • Simple Item 8
 • Simple Item 7
 • Simple Item 6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18

Iskolánk csapata 4. alkalommal vett részt a TV2 Nagy Vagy! országos szárazföldi vetélkedőjén. A több mint 10 éve töretlen népszerűségnek örvendő tévéműsor felvételének az Érd Aréna adott otthont.

Csapatunk nagy szorgalommal kezdte meg a munkát. Több éves tapasztalatunk, hogy nagyon szűkös időkeretet adnak a felkészülésre a versenyszámok összeállítói, hiszen a feladatokat az utolsó pillanatig változtatják, módosítják. Rövid 3 hetünk maradt a csapattagok kiválasztására és a gyakorlásra. Nagy örömünkre tovább bővült a használható gyakorlási kellékeink száma. Lelkes szülők „óriásbugyogót” varrtak, hevedert, szállító kiskocsit és több kisebb segédeszközt szereztek; az eredményes felkészülés elengedhetetlen kellékeit.

Nagyon bátor és ügyes gyerekek alkották az idén is a Hunyadi iskola csapatát. Szükség is volt rá, hiszen a 13 rekesz megmászása vagy a plafonról lelógó fenyőfa díszítése egy kötélen lógva először ijesztő feladatnak tűnt.

Színvonalasan előkészített és megrendezett versenyen vettünk részt.

Összeszokott csapatunk teljes értékű tagja volt az első pillanattól kapitányunk: Somhegyi Krisztián műugró. Pedagógusként mindig öröm, ha egy olyan sportoló kerül hozzánk, aki viselkedésével, teljesítményével jó példát mutat diákjainknak.

8 változatos, minden csapattagot egyaránt versenyeztető, nehéz feladatsort kellett végrehajtani az elődöntőben és a döntőben egyaránt. A sportos feladatok sorát egy-egy Magyarország Hungarikumainak ismeretét ellenőrző totó kitöltése tette teljessé. Magabiztos versenyzéssel az 1. helyet megszerezve jutottunk a 6 döntőbe kerülő csapat közé.

Visszatekintve az előző évekre az idén is nagy csatára számíthattunk a dobogós helyekért. A 4 éve veretlen Isaszeg csapata most is nagyon felkészülten érkezett, komoly fejtörést okozva ezzel kis csapatunknak. Kicsit rapszodikusan, de kiemelkedően jól versenyezve végül a dobogó második fokára állhattunk fel. Bizakodók vagyunk, hiszen az első érdi szereplésünk a negyedik helyre volt elég, de azóta minden évben kerül érem a versenyzőink nyakába.

Nyereményünk egy 3 napos wellness hétvége, melyet 10 főből álló csapatunk együtt tölthet el a bükfürdői Hotel Caramell szállodában. Krisztián igazi „kapitány”-ként velünk tart erre a pihenésre.

Elérhetőségek

Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola
Oroszlány, 2840 Havasi Márton utca 1-3.
Telefon: (34) 361-155, 361-145
Fax: (34) 361-155
Email: iskola[kukac]hunyadi.oroszlany.hu
OM: 031829

Iskolai alapítvány

"Szülők és Pedagógusok a Gyermekekért" alapítvány
Adószám: 19148463-1-11

Honlap elérhetősége: https://www.gyermekekertalapitvany.hu/