• Simple Item 24
 • Simple Item 23
 • Simple Item 22
 • Simple Item 21
 • Simple Item 19
 • Simple Item 18
 • Simple Item 17
 • Simple Item 15
 • Simple Item 13
 • Simple Item 12
 • Simple Item 11
 • Simple Item 10
 • Simple Item 9
 • Simple Item 8
 • Simple Item 7
 • Simple Item 6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18

Iskolánk csapata a péntektől vasárnapig tartó, Hódmezővásárhelyen megrendezésre kerülő Kosárlabda Diákolimpia Országos Döntőjén az országos rangsor 4. helyén végzett!! Közel 230 iskolai csapat versenyzett az idei tanévben ebben a korcsoportban.

A csoportkörben három mérkőzést játszottunk (kettőt pénteken, egyet szombaton délelőtt), amiből kettőt megnyertünk (Szombathely, Békéscsaba), egyedül a csoport favoritjának számító Miskolc ellen szenvedtünk vereséget, de a csoportunk 2. helyét megszerezve bejutottunk az Országos Döntő Elődöntőjébe, tehát a legjobb 4 csapat közé. Az Elődöntőben a végül tükörsimán diákolimpiai bajnoki címet szerző Pécs volt az ellenfelünk szombat délután.
Habár nagyot küzdöttünk, alulmaradtunk velük szemben, így ma délelőtt a bronzéremért szálltunk harcba. Ott sem sikerült borítani a papírformát minden igyekezetünk ellenére sem, így végül a 4. helyen zártuk a tornát, ami AZ ISKOLA TÖRTÉNETÉNEK LEGJOBB EREDMÉNYE A 4. KORCSOPORTBAN!! A tavalyi 5. helyezésünk volt a rekord, eddig a napig! 💪
Ezen kívül két egyéni különdíjat is elhozott az iskolánk a hódmezővásárhelyi Döntőről. A torna legtöbb pontot szerző játékosát mi adtuk Flekenstein Milán személyében, majdnem 20 pontot átlagolt az öt mérkőzésünk során, összesen 98 pontot dobott. Így nem véletlen az sem, hogy a Döntő All-Star Ötösébe is beválasztották Milánt!
Ezek egyéni díjak, és teljesen megérdemelt egyéni díjak, Milán a legjobbak között lett most a legjobb! De tudjuk jól, hogy a kosárlabda csapatsport, ahol a társak odaadó munkája nélkül ezek az egyéni elismerések teljes mértékben elérhetetlenek lennének. Ezért is szép a csapatsport!
Az egész csapat óriási dicséretet érdemel, hihetetlen nagy munkát és komoly teljesítményt tettek le az asztalra megint a gyerekek, ebben a három napban is! Viszont az is nyilvánvaló, hogy egy ilyen eredmény eléréséhez hétről hétre, napról napra kőkeményen kell dolgozni az edzéseken, a srácok pedig ezt meg is tették és teszik is! Ez az eredmény a hosszú évek során elvégzett munkájuknak a következménye! Büszkék lehetünk rájuk! Történelmet írtak a gyerekeink!! 😉
A csapat tagjai:
Flekenstein Milán, Horváth Balázs, Katona Bence, Kőhalmi Gergely, Kotora László, Magyar Benjámin, Rosta Márton, Urszán Balázs, Urszán Bence, Varga Zsombor, Verbulecz Roland, Vasi Botond

Elérhetőségek

Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola
Oroszlány, 2840 Havasi Márton utca 1-3.
Telefon: (34) 361-155, 361-145
Fax: (34) 361-155
Email: iskola[kukac]hunyadi.oroszlany.hu
OM: 031829

Iskolai alapítvány

"Szülők és Pedagógusok a Gyermekekért" alapítvány
Adószám: 19148463-1-11

Honlap elérhetősége: https://www.gyermekekertalapitvany.hu/